Czy murarze muszą mieć odpowiednie uprawnienia?

Czy murarze muszą mieć odpowiednie uprawnienia?

Postprzez Wiktoria » 2013-04-27, 09:56

Czy murarz musi mieć odpowiednie uprawnienia na jakieś budowy które robi? chodzi mi o takiego murarza, który by mi przebudował kilka rzeczy w salonie. A i chciałam zrobienie kominka, ile to może kosztować?
Wiktoria

Odp

Google - reklama

Re: Czy murarze muszą mieć odpowiednie uprawnienia?

Postprzez Zibo » 2013-04-28, 16:16

No warto żeby coś miał. Wielu "fachowców" twierdzi że coś umieją, a robią to pierwszy raz. Ja się spotkałem z takim przypadkiem kilka razy w przeszłości, że ktoś nie umiał dosłownie nic, a podawał się za fachowca :d
Zibo

Postprzez pawulek » 2013-04-29, 14:28

Murarze nie posiadają żadnego uprawnienia :) Przynajmniej nie ma takiego papierka gdzie pisze że ten Pan jest murarzem. Jedynie możemy się dowiedzieć od kogoś czy wybrany murarz dobrze wykonuje swoją pracę.
pawulek

Postprzez kewin » 2013-04-30, 08:10

Murarze posiadają ale tylko tacy którzy są zatrudnieni przez profesjonalne firmy. Sam jestem murarzem i papierek posiadam. Powiem wam ze o wiele łatwiej z kwitkiem znaleźć zajęcie i stawki są lepsze;)
kewin

Postprzez Mika » 2013-07-30, 07:31

A jak takie uprawnienia nabrac? Sa jakies szkoly, kursy czy co? Tak z ciekawosci pytam, bo zawsze mnie to intrygowalo - skad np taki fliziarz czy hydraulik maja papierek na swoj zawod?Czy tez moze nie maja?:)
Mika

Postprzez Daro » 2013-07-30, 11:06

Wniosek o nadanie uprawnień budowlanych składa się do właściwej okręgowej izby samorządu zawodowego.

Do wniosku należy dołączyć:

odpis dyplomu inżyniera/dyplomu technika albo świadectwa potwierdzającego uzyskanie średniego wykształcenia technicznego lub dyplomu mistrza i świadectwa ukończenia zasadniczej szkoły zawodowej,
Książkę praktyki zawodowej/Zaświadczenia odbycia praktyki zawodowej
życiorys zawodowy,
dowód (kserokopię) uiszczenia pierwszej raty opłaty za postępowanie kwalifikacyjne,
kartę osobową

A do tego potem zdaje sie jeszcze egzamin. Wiec to nie jest tak latwo, jakby sie wydawalo:> No ale wiekszosc murarzy pewnie nie ma uprawnien?
Daro

Postprzez Tomasz32 » 2013-07-31, 06:50

Wiktoria napisał(a):Czy murarz musi mieć odpowiednie uprawnienia na jakieś budowy które robi? chodzi mi o takiego murarza, który by mi przebudował kilka rzeczy w salonie. A i chciałam zrobienie kominka, ile to może kosztować?

Murarze nie musza miec zadnych uprawnien, moga ale nie musza. Wiekszosc raczej nie ma, chyba, ze w profesjonalnych firmach, wykonujacych duze zlecenia. Sa specjalne szkoly i kursy, ktore mozna ukonczyc, aby dostac uprawnienia murarskie.
Tomasz32

Postprzez kulosi12 » 2013-10-24, 07:21

Jeśli pracują w fachowej firmie, to jasne że muszą. Jednakze wielu z nich wcale nie ma żadnych uprawnień....ale fracę wykonują bardzo dobrze więc nie ma co narzekać:)
kulosi12

Postprzez bolko78 » 2013-12-06, 14:16

Jeśli chcesz mieć dobrze i profesjonalnie wykoną pracę w domu ,to lepeij zatrudnij fachowców ,czyli ludzi doświadczonych i wykwalifikowanych,w końcu Ty płacisz ,to i wymagasz kompetencji.Osobiście korzystam tylko z usług ludzi legitymujących się uprawnieniami i polecam hydraulik Kielce http://inst-cendrowicz.pl/.Usuwają również awarie, zajmują się pracami budowlano wykończeniowymi, remontami i instalacjami grzewczymi oraz wodno - kanalaizacyjnymi.Nie raz korzystałem z ich usług i zawsze byłem zadowolony.
bolko78

Postprzez edgar » 2014-03-29, 13:32

O uprawnieniach budowlanych można poczytać na stronie http://uprawnieniabudowlane.info
Dużo rzetelnych informacji na temat uprawnień. Program do nauki do egzaminu na uprawnienia budowlane, darmowe pakiety ustaw i rozporządzeń.
Dobra strona jest ;)
edgar

Następna strona

Powrót do Finanse i prawo